a
IndeksCalendarLatest imagesFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Biblioteka
Draco Dormiens PBF
Draco Dormiens PBF


 

 Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Draco Dormiens
Draco Dormiens
Liczba postów : 130

Join date : 26/10/2020

https://draco-dormiens.forumpolish.com

Biblioteka              Empty
PisanieTemat: Biblioteka    Biblioteka              EmptyWto Lis 17, 2020 12:11 pm

Wnętrze biblioteki
Znajdująca się na piątym piętrze zamku biblioteka to miejsce, w którym uczniowie przeglądają lub wypożyczają książki, zarówno do szkoły, jak i dla przyjemności. Zaraz po wejściu do pokoju wita Cię odurzający zapach książek, mieszanina papieru, skóry i kurzu. Ciche i tajemnicze otoczenie jednocześnie rozświetlane jest nie tylko naturalnym światłem wpadającym przez okna, ale także serią świec zawieszonych na ścianach, umieszczonych między jednym regałem a drugim, zaczarowanych tak, aby nie powodować uszkodzeń obecnych tomów, tworząc miękkie i relaksujące światło. Nad każdym z nich znajdują się obrazy przedstawiające wybitne postacie, łatwo identyfikowalne w tych samych dostępnych książkach. Biblioteka składa się z korytarzy podzielonych na obszary i działy i wypełnionych książkami dowolnego rodzaju i tematyki. W celu dotarcia do wyższych półek można skorzystać z przesuwnych drewnianych schodów, umieszczonych przed każdym regałem. W tych miejscach znajdują się stoły, przy których uczniowie mogą usiąść i uczyć się lub czytać, korzystając z kilku pergaminów, piór i kałamarzy z atramentem, aby robić notatki. Kratownice kasetonowego sufitu, ozdobione motywami roślinnymi, wykonane są z bardzo ciemnego drewna, co tworzy przyjemny kontrast z jaśniejszym panelem wewnętrznym z tego samego materiału.


Powrót do góry Go down
 

Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Biblioteka [Dział Ksiąg Zakazanych]

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Draco Dormiens PBF :: Ϟ HOGWART :: Zamek :: Biblioteka-